Przejdź do treści
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Archiwum wydarzeń

Ikarus Feel - Muzyczna Scena Młodych

Początek:
Koniec:

Repertuar Muzycznej Sceny Młodych wybierany będzie przez młodzież drogą rekomendacji i głosowania. Muzyczna Scena Młodych to zarazem przestrzeń skierowana do młodzieży oraz przestrzeń w ramach której młodzież mogłaby się prezentować.\W maju mocniejsze brzmienia zapewni zespół Ikarus Feel.

Zespół udowadnia, że nie boi się eksperymentować i nie stroni od nietuzinkowych melodii i brzmień, przez co nawet proste w swojej formie utwory zyskują duszę i unikalny klimat.

Andrzej Pągowski | Wajda na nowo | Wernisaż wystawy

Początek:
Koniec:

Kolekcja plakatów Andrzeja Pągowskiego „Wajda na nowo” to 60 nowych plakatów do wszystkich, zarówno fabularnych jak i dokumentalnych filmów reżysera.

Konkurs Wokalny CSK „Śpiewamy marzenia”

Początek:
Koniec:

Rozpoczynamy nabór do Konkursu Wokalnego CSK „Śpiewamy marzenia”.

Serdecznie zapraszamy do udziału w II edycji Konkursu Wokalnego CSK ,,Śpiewamy marzenia’’! Konkurs jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży od 6 do 18 roku życia, mieszkających w województwie lubelskim.

19. Millennium Docs Against Gravity w CSK

Początek:
Koniec:
Bardzo miło nam poinformować, że w tym roku do 𝐊𝐢𝐧𝐚 𝐂𝐒𝐊 ponownie zawita

Nic nie jest wieczne (Nothing Lasts Forever) - Millennium Docs Against Gravity

Początek:
Koniec:

„Diament nigdy nie był rzeczą z gruntu prawdziwą. Diament zawsze był kłamstwem na każdym poziomie. Dlatego syntetyczny diament jest kłamstwem na temat kłamstwa” – te słowa Aji Raden, projektantki biżuterii i pisarki, oddają idealnie klimat filmu Jasona Kohna.

Twórcy ruszyli w podróż dookoła świata, poznając głównych graczy diamentowego biznesu w przełomowym dla niego momencie. Świat zalewają syntetyczne diamenty i muszą się z tym zmierzyć wszyscy: od kupujących, przez specjalistów, jubilerów, świat marketingu, po decydentów rynku luksusowych kamieni.

Ray Wilson - Time And Social Distance Tour

Początek:
Koniec:

Drodzy Widzowie,

jest nam niezmiernie przykro poinformować, że jesteśmy zmuszeni przenieść koncert Raya Wilsona w Lublinie, który miał odbyć się 22.03.2022 o godz. 19.00.

Niestety, Ray Wilson nagle zachorował na COVID-19.

W porozumieniu z salą i zespołem muzycznym przygotowaliśmy już nowe terminy wydarzenia:

Lublin: 22.05.2022, Centrum Spotkania Kultur, godz. 19.00

Państwa bilety i miejsca zachowują ważność. Prosimy o wyrozumiałość.

W mroku niepewności (A Night of Knowing Nothing) - Millennium Docs Against Gravity

Początek:
Koniec:

W znalezionym pudełku znajdują się wycięte z gazet artykuły i listy pisane przez studentkę L. do K. – swojego zakazanego ukochanego. Stali obok siebie na studenckich protestach przeciwko prawicowemu rządowi w Indiach. Jednak K. nie potrafił sprzeciwić się, gdy rodzice zabronili mu spotykać się z L.

Jacek Wojciechowski. Malarstwo. Wystawa retrospektywna z okazji jubileuszu 40-lecia pracy twórczej

Początek:
Koniec:

„Ze wschodu nadciąga wojna. Co mogę powiedzieć tym, którzy jej nie chcą? Niewiele… Nie jestem pacyfistą, ale na wojnę nie jestem przygotowany. Moje obrazy (oprócz  dwóch – «Wywołuję wojnę przeciwko Polsce» i «Chmura śmiercionośnego chloru nadciągała nad wypełnione błotem nasze okopy») propagują pokój. Maluję to co mam w sercu, a tam nie ma miejsca na przemoc, ale to niewątpliwie się zmieni, będę malował obrazy o wojnie!  Na razie przedstawiam Wam część tego co powstało w latach 1998 – 2022.