Przejdź do treści
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Archiwum wydarzeń

Wschodnioeuropejski Festiwal Cyrku Współczesnego | Cyrkulacje 2022

Początek:
Koniec:
Przed nami kolejna okazja by zobaczyć w Lublinie najlepsze artystyczne występy nowego cyrku w tej części Europy!
 

Bogusław Lustyk | EXODUS - stygmaty czasu

Początek:
Koniec:

Jego pierwsze wspomnienia z dzieciństwa związane są z Powstaniem Warszawskim – schron, bombardowania, droga do Pruszkowa w tłumie wypędzonych wzdłuż muru, z którego zwisali zabici ludzie. Teraz nabierają one dla niego nowego, aktualnego znaczenia i wymowy uniwersalnej.

Jak pisze artysta: „Ucieczki przed śmiercią i prześladowaniami, w poszukiwaniu lepszego życia, są także teraz naszą codziennością”.

Cyrkulacje 2022 | Ukraiński Spektakl Specjalny: "Spectrum"

Początek:
Koniec:

Po tym jak niespodziewanie na świecie zabrakło kolorów i nastał wielki smutek, mała dziewczynka nie poddaje się i wyrusza na poszukiwania miejsc, w których wciąż ukryta jest nadzieja. A wszystko to oczywiście w formie cyrkowego spektaklu z udziałem świetnych ukraińskich akrobatów, żonglerów i ekwilibrystów, w multimedialnej oprawie.

Art VisionProduction/Fundacja Sztukmistrze "Spectrum" (Ukraina/Singapur/Polska)

Bilety:

Ostry dyżur literacki w Księgarni CSK

Początek:
Koniec:

Ostry Dyżur Literacki to uwielbiana i gromadząca tłumy akcja promująca czytelnictwo w zaskakującej happeningowej formie, utrzymującej balans pomiędzy zabawą, a autorytetem eksperta.

Skierowana głównie do dzieci do 12 roku życia i rodziców. W scenografii i konwencji gabinetu lekarskiego, merytoryczni specjaliści literatury dla dzieci, w kitlach lekarskich, rekomendują wartościowe książki, indywidualnie dobrane do wieku i preferencji oraz dotychczasowych doświadczeń czytelniczych, ze szczególnym uwzględnieniem wartościowych nowości.

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej OJCE i DZIATKI w Lublinie

Początek:
Koniec:

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja największej dotąd imprezy promującej czytelnictwo wśród dzieci – Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki. Międzypokoleniowy, bo dla dzieci liczy się rodzina, a to właśnie w niej kształtują się pozytywne nawyki i rozwija się miłość do literatury. Partnerski, bo stworzyliśmy ideę miast partnerskich, a Lublin jest jednym z nich.

Cyrkulacje 2022 | Scena Polska: Kolektyw Kejos "Epitafium Błazna"

Początek:
Koniec:

To spektakl z użyciem technik teatru ruchu, teatru plastycznego i cyrku współczesnego, inspirowany motywami ze sztuk Szekspira, a w szczególności postacią błazna. Bazując na tym, co „pomiędzy tekstem”, Kolektyw KEJOS snuje nową opowieść rozpiętą między odwiecznymi problemami a współczesnością. Co by było, gdyby za wystawienie sztuk Szekspira zabrał się błazen?

Bilety:

01.10, 17:30

Cyrkulacje 2022 | Taigi Cirkas: "Up to this point"

Początek:
Koniec:

Koło i lina. Troje cyrkowców, mistrzów w swoich dziedzinach, bada powiązania między swoimi artystycznymi praktykami. Utrata pewności siebie wobec spotkania z nieznanym, dziecięca radość towarzysząca odkrywaniu, co jeszcze przynoszą ze sobą trudne warunki? Jak zmieniają się ich ciała, jak to wpływa na ich stan psychiczny? 

Bilety:

01.10, 17:30 (po spektaklu spotkanie z artystami)

Finał Festiwalu - „Kiedy byłam mała, kiedy byłem mały” – spotkanie-wyzwanie z Joanną Olech i Grzegorzem Kasdepke

Początek:
Koniec:

Drodzy Rodzice, Dziadkowie!

Dwóch tak znakomitych autorów dla dzieci w jednym miejscu nie spotyka się często!

Ogromnie cieszymy się, że możemy zaprosić Was na wyjątkowe spotkanie, które – mamy nadzieję – stanie się pretekstem do międzypokoleniowych wspomnień i odkrywania rodzinnych historii. Inspiracją dla nas były książki z serii „Kiedy byłam mała, kiedy byłem mały”, w których znani autorzy sięgają do wspomnień swojego dzieciństwa.

Młody Odkrywco ciekawych historii!