Skip to main content
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Galeria Saska | Piotr Młodożeniec

Wystawa

03 October Sunday
8:00
Galeria Saska

Free access

Piotr Młodożeniec - grafik, malarz, rysownik, projektant, autor filmów animowanych, ilustracji książkowych i prasowych, pracował też z neonami. Pochodzi z artystycznej rodziny: jest synem Jana Młodożeńca, jednego z najwybitniejszych twórców tzw. polskiej szkoły plakatu i bratem Stanisława Młodożeńca, malarza mieszkającego w USA. Mieszka i pracuje w Warszawie.  W 1981 roku ukończył studia na Wydziale Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, w pracowni plakatu prof. Henryka Tomaszewskiego. Młodożeniec projektując plakaty korzysta często z komputera, jest jednym z pierwszych artystów, który zaczął wykorzystywać to narzędzie w swojej twórczości.

W jego plakatach widać nawiązania do sztuki pop artu czy neoekspresjonizmu. Stylistyka jego plakatów nawiązuje również do charakteru i ducha lat 70-tych. Wczesne grafiki bazowały na kubistycznych formach i szablonowych literach, szarości, czerni i bieli. Młodożeniec skupia uwagę na liternictwie, przyznając mu niekiedy pierwszoplanową rolę.

Młodożeniec był uczestnikiem wielu prezentacji wystaw zbiorowych i indywidualnych w kraju oraz zagranicą w Toronto, Osace, Berlinie, Nowy Jorku. W 1993 roku otrzymał Grand Prix na Festiwalu Plakatu w Chaumont, i srebrny medal na 16. i 23. Międzynarodowym Biennale Plakatu w Warszawie (1998 i 2013).

Zapraszamy na wernisaż i spotkanie z autorem 02.10.2021 r. na godzinę 12:00 do Sali Kinowej na poziomie -1. Jednocześnie informujemy, że z powodu panujących obostrzeń w spotkaniu może uczestniczyć maksymalnie 90 osób.

Wernisaż i spotkanie z autorem: 02.10.2021 r.  12:00
Miejsce: sala kinowa - 1, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Wystawa: ogrodzenie Ogrodu Saskiego
Wystawa dostępna do 09.01.2022 r.
Wstęp wolny
Wystawa została zrealizowana dzięki wsparciu Urzędu Miasta Lublin.

Ticket price

Free access

Hall

Galeria Saska