Skip to main content
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Events archive

Andrzej Dudek-Dürer - wernisaż wystawy

Start
End
Wydarzenie obejmuje spotkanie z Andrzejem Dudek-Dürerem oraz wernisaż jego prac rozpoczynający trwającą w Galerii Saskiej wystawę. Ekspozycja potrwa do 10 października 2019 roku.

Witold Węgrzyn - wystawa zdjęć

Start
End
Wydarzenie obejmuje spotkanie z Witoldem Węgrzynem oraz wernisaż jego prac rozpoczynający trwającą w Galerii Saskiej wystawę. Ekspozycja potrwa do 10 sierpnia 2019 roku.

Przedpremierowy pokaz filmu „Głos Pana”

Start
End

„Głos Pana”

Tytuł oryginalny: His Master's Voice

Reżyseria: György Pálfi

Produkcja: Francja/Kanada/Szwecja/USA/Węgry 2018

Czas trwania: 108 min

 

Przedpremierowy pokaz filmu w ramach 20. Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu.

 

Konrad Smolarski. Posters 2012-2019

Start
End
Plakaty stworzone w latach 2012-2019 dla Brain Damage Gallery przez Konrada Smolarskiego są przykładem kształtowania tożsamości galerii sztuki poprzez współpracę na linii instytucja - projektant. Profil galerii skupiony na zjawiskach sztuki w przestrzeni miejskiej wymagał niezwykłego wyczucia i zrozumienia całego spectrum zjawisk: od fenomenu nielegalnego graffiti i wandalizmu, poprzez typografię, fotografię uliczną aż do instytucjonalnych ram sztuki współczesnej.

Spotkanie warsztatowe w ramach projektu Ogólnopolska Sieć Dydaktyki Cyfrowej

Start
End
Fundacja na rzecz Wielkich Historii wraz z Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zapraszają do udziału w bezpłatnym warsztacie w ramach projektu Ogólnopolska Sieć Dydaktyki Cyfrowej, które mają pomóc w budowaniu sieci osób zajmujących się edukacją kulturową z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, pokazać w jaki sposób i jakie narzędzia cyfrowe wprowadzać do edukacji.

Nabór do INKUBATORA w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021: Lubelskie

Start
End
Projekt Bardzo Młoda Kultura 2019-2021: Lubelskie jest cyklem działań z zakresu edukacji kulturowej realizowanych w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021”, mającym na celu diagnozę stanu edukacji kulturowej w regionie, podniesienie kompetencji osób działających w sferze kultury i edukacji, sieciowanie środowisk zajmujących się edukacją kulturową (animatorów i nauczycieli) oraz realizacja lokalnych przedsięwzięć z dziedziny animacji kulturalnej. AKTUALIZACJA:  Przedłużamy nabór do Inkubatora do 1 lipca do 24.00

CENTRUM SPOTKANIA KULTUR GOSPODARZEM GŁÓWNYCH UROCZYSTOŚCI 450 ROCZNICY UNII LUBELSKIEJ

Start
End
CENTRUM SPOTKANIA KULTUR GOSPODARZEM GŁÓWNYCH UROCZYSTOŚCI 450 ROCZNICY UNII LUBELSKIEJ

Pokaz filmowy "Fatima - orędzie wciąż aktualne"

Start
End
Fatima - orędzie wciąż aktualne – to film znanego krakowskiego reżysera Jarosława Mańki. Autor przenosi nas w różne zakamarki świata: z Polski pod Kreml, a potem do Brazylii, Włoch i Portugalii. Film został nagrodzony na XXXII Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów KSF Niepokalana 2017 za walory patriotyczno-edukacyjne a w kategorii „dokument”, obraz zajął trzecie miejsce.