Skip to main content
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Oleś Brothers & Bartosz Pieszka – Komeda Ahead

Koncert

28 July Thursday
19:00
Klub Muzyczny
  • 50 zł- normalny | 40 zł- ulgowy | Sklepik Kulturalny CSK

Komeda Ahead to trio wybitnych improwizatorów, wirtuozów i kompozytorów. Artyści interpretują muzykę legendy polskiego jazzu – Krzysztofa Komedy, bazując zarówno na tradycji jazzu jak i zdobyczach muzyki współczesnej. Nadając muzyce Komedy nowy, oryginalny wymiar, pełen emocjonalności, żywiołowości i finezji.

Zespół w składzie:
Bartosz Pieszka – wibrafon
Marcin Oleś – kontrabas
Bartlomiej Oleś – perkusja

Bartosz Pieszka – polski wibrafonista, kompozytor jazzowy, w 2009 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu w Instytucie Jazzu w klasie wibrafonu dr. Bernarda Maselego – nagradzany i wyróżniany na międzynarodowych oraz krajowych konkursach jazzowych.

Bracia – Marcin Oleś kontrabasista i Bartłomiej Oleś perkusista – to muzycy okrzyknięci największym skarbem polskiego jazzu XXI wieku, Polscy Jazzowi Wykonawcy Roku 2016 według kolegium Jazz PRESSu i Radio JAZZ.FM – to jedni z bardziej cenionych artystów dzisiejszej sceny jazzowej.

Współpracują z wybitnymi artystami z całego świata jak David Murray, Kenny Werner, Tomasz Stańko, Jorgos Skolias, Antoni Gralak, Theo Jörgensmann, Erik Friedlander, Chris Speed, Herb Robertson, Rob Brown, z którymi koncertują, a także nagrywają wysoko oceniane przez krytyków i publiczność płyty.


▪ bilety w kasie CSK oraz na bilety.spotkaniakultur.com

 

Ticket price

  • 50 zł- normalny | 40 zł- ulgowy | Sklepik Kulturalny CSK

Hall

Klub Muzyczny