Skip to main content
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

„Z Daleka i z Bliska” wystawa współorganizowana przez CSK w Norwegii

Fri, 26/11/2021 - 15:14

Miło nam poinformować, że już w sobotę w cieszącej się dużym uznaniem w całej Norwegii galerii Towarzystwa Artystycznego Sandefjord odbędzie się wernisaż wystawy współczesnej sztuki polskiej „Z Daleka i z Bliska”, współorganizowanej przez Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Na wystawie norweska publiczność będzie mogła zapoznać się z twórczością polskich artystów, m.in. Jakuba Ciężkiego, Roberta Kuśmirowskiego, Ireny Nawrot, Artura Popka, Krzysztof Szymanowicza, Sławomira Tomana, Anny Waszczuk oraz Jacka Wojciechowskiego. Swoje prace prezentuje także Mariusz Drzewiński, dyrektor ds. kulturalnych CSK.

Wystawa odbywa się w ramach projektu „Praktykowanie historii. Norwegia i Polska - odnajdywanie w czasie i przestrzeni. Interdyscyplinarne przedsięwzięcie” Teatrów Stella Polaris i Ośrodka Praktyk Teatralnych Gardzienice, którego jednym z partnerów jest Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Podczas polskiej odsłony w naszych przestrzeniach odbyła się m.in. wystawa „The Journey” - Stella Polaris, a na placu Teatralnym mogliśmy zobaczyć spektakl „The Dream of the Shaman”.