Skip to main content
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Zapraszamy na warsztat scenograficzny z Bohdanem Cieślakiem

Tue, 18/05/2021 - 07:30

Dwudniowy warsztat w zakresie poszukiwania idei przestrzennej w scenografii, który kierowany jest do studentów i kandydatów kierunków artystycznych. Do udziału w warsztacie zapraszamy również osoby dorosłe, które praktykują tworzenie scenografii lub są związane z tworzeniem spektakli teatralnych.

Wymagania względem uczestników:
•    Podstawy rysunku odręcznego,
•    Podstawy modelowania przestrzennego (makietowania,
•    Wiek min. 17 lat.

Warsztat poprowadzi Bohdan Cieślak – prof. dr hab. Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Jest on kierownikiem Pracowni Architektury Widowiska na Wydziale Architektury Wnętrz i Scenografii. Przedmiotem jego działalności twórczej jest szeroko pojęty obszar projektowania ze szczególnym uwzględnieniem scenografii teatralnej, architektury wnętrz oraz rysunek. Spektakle z jego scenografiami prezentowane były na polskich i zagranicznych festiwalach teatralnych. Jego projekty scenograficzne w postaci ok. 350 rysunków kilkunastu makiet znajdują się w zbiorach Muzeum Śląskiego w Katowicach (Centrum Scenografii Polskiej).

Wstęp bezpłatny – zapisy za pośrednictwem formularza elektronicznego

Termin przyjmowania zgłoszeń: do 30 maja.
Osoby zakwalifikowane do udziału w warsztacie zostaną powiadomione osobiści w formie mailowej do 1 czerwca.

Dwudniowy warsztat z Bohdanem Cieślakiem
12-13 CZE 2021  
12 CZE 14:00-18:00
13 CZE 10:00-14:00
Miejsce: Mediateka +3

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

min

Go to the event site