Skip to main content
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Faworyta - Festiwalowy Cykl Filmowy Fashion Week

Film

13 June Sunday
19:00
Sala Kinowa
  • 12/15 zł

Początek XVIII wieku. Anglia jest w stanie wojny z Francuzami, ale uwagę dworu pochłaniają wyścigi kaczek i pojawienie się na rynku ananasów. Na tronie zasiada schorowana królowa Anna (Olivia Colman), a krajem zamiast niej rządzi jej bliska przyjaciółka, lady Sarah (Rachel Weisz). Z podziwu godnym oddaniem dogląda ona przy tym rozkapryszonej i porywczej królowej.Na dwór przybywa nowa służąca Abigail (Emma Stone), która swym urokiem oczarowuje Sarah.

Sarah bierze Abigail pod swoje skrzydła, a Abigail dostrzega w tym szansę na powrót do swych arystokratycznych korzeni. Ponieważ sprawy polityczne i prowadzenie wojny coraz bardziej pochłaniają Sarah, Abigail stopniowo zajmuje jej miejsce u boku królowej Anny. Rozkwitająca przyjaźń z królową daje Abigail szansę na spełnienie swoich ambicji. Dziewczyna dochodzi do wniosku, że nie pozwoli, aby cokolwiek stanęło jej na drodze.

Reżyseria: Yorgos Lanthimos
Występują: Olivia Colman, Emma Stone, Rachel Weisz i inni
Biograficzny, komedia, dramat / Irlandia, Wielka Brytania, USA / 2018
1h 59min

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

min

Ticket price

  • 12/15 zł

Hall

Sala Kinowa

Kameralna sala kinowa