Skip to main content
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Pat Metheny w CSK

Koncert

07 June Tuesday
20:00
Sala Operowa
  • od 199 zł

PAT METHENY wystąpi w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Nasze miasto znajdzie się na światowej trasie koncertowej tego wielkiego artysty. Amerykański geniusz jazzu po raz pierwszy wystąpi w Lublinie. To będzie jego jedyny koncert po tej stronie Wisły.

- Pat Metheny to jeden z najpopularniejszych artystów muzyki improwizowanej naszych czasów, dwudziestokrotny zdobywca nagrody Grammy. W Sali Operowej CSK miał wystąpić już w czerwcu tego roku. Niestety nasze ambitne plany, podobnie jak wiele innych, pokrzyżowała trwająca pandemia – mówi Katarzyna Sienkiewicz, dyrektor Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. – Mamy nadzieję, że w przyszłym roku już nic nie stanie na przeszkodzie i będziemy mogli gościć tego wielkiego artystę w CSK. Jesteśmy przekonani, że koncert, który planujemy na 7 czerwca 2022 roku będzie prawdziwą ucztą muzyczną i na długo zapadnie w pamięci naszego miasta jak i całego województwa – dodaje dyr. Sienkiewicz.

Artysta ze swoim nowym Trio w ramach projektu „Marcin Kydryński prezentuje: Siesta w drodze” odwiedzi sześć  miast w Polsce:
2 czerwca 2022 | BYDGOSZCZ, OPERA NOVA
3 czerwca 2022 | SOPOT, OPERA LEŚNA
4 czerwca 2022 | WARSZAWA, PALLADIUM
6 czerwca 2022 | WROCŁAW, NARODOWE FORUM MUZYKI
7 czerwca 2022 | LUBLIN, CENTRUM SPOTKANIA KULTUR
8 czerwca 2022 | BIELSKO-BIAŁA, KOŚCIÓŁ ŚW. M. KOLBEGO
 
 „Chciałem stworzyć stałą scenę na której rotacyjnie występować będą  muzycy u progu swych karier, Ci którzy szczególnie mnie zainteresowali. Od mych pierwszych kroków w Kansas City, ale i później, czerpałem garściami z możliwości, jakie dawali mi starsi koledzy po fachu, by rozwijać się i swoją muzyczną osobowość przez pryzmat ich doświadczenia i specyficznych wyzwań ich muzyki. Czułem, że chciałem też stworzyć taką platformę, która pozwoliłaby mi skupić się na młodych muzykach, których ostatnio polubiłem, czy też z których muzyką poczułem pewne pokrewieństwo.

Często zgłaszają się do mnie początkujący muzycy, którzy przyznają się do wielkiej inspiracji moimi utworami i płytami i zdarza się, że zapraszam ich do siebie, żeby pograć. Bardzo często mój wpływ przejawia się wręcz w ich muzycznej naturze, bo dosłownie wyrośli na mojej muzyce. Inspiruje mnie, jak różnie sobie radzą z muzycznymi wyzwaniami niektórych moich starszych kawałków i łapię się na myśleniu, jak by to było napisać coś nowego specjalnie dla nich. Ten projekt ma nam to właśnie umożliwić.” Pat Metheny.

 

Ticket price

  • od 199 zł

Hall

Sala Operowa

Sala Operowa może pomieścić niemalże 1000 widzów.