Skip to main content
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Wystawa „Hominem quaero” Lech Mazurek

Wystawa

04 March Thursday
11:00
Galeria wystaw czasowych
  • Wystawa bezpłatna

Hominem quaero (łac. szukam człowieka) to łacińska maksyma wyrażająca niewiarę w znalezienie prawdziwego człowieka wśród ludzi. Pierwowzór przypisywany jest greckiemu filozofowi, z kręgu cyników, Diogenesowi z Synopy. W epoce Internetu, globalnych sieci, technologii rozpoznawania twarzy służących cybernetycznej inwigilacji, wyrażenie to nabrało nowego znaczenia.

Obecnie w czasach pandemii i społecznego dystansu możemy przypisać mu jeszcze nowszą treść. Na wystawie Lecha Mazurka zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt prac graficznych w technice druku atramentowego. Przedstawiać one będą twarze konkretnych ludzi, rozpoznawalnych i anonimowych, czasami hybrydy. Fizis, wizerunek: autentyczna osoba czy maska? Na ile dzisiejszy człowiek jest realną osobą, a na ile  awatarem i projekcją własną albo wyobrażeniem innych? A może uosobieniem idei, bądź symbolem czasów?

Dr Lech Mazurek ukończył studia na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie. Uzyskał dyplom w pracowni Grafiki Wydawniczej prof. Lecha Majewskiego. Doktorat obronił w 2017 na WA UMCS w Lublinie. Od 2008 przynależy do Związku Polskich Artystów Plastyków, a od 2010 roku jest członkiem Stowarzyszenia Otwarta Pracownia w Lublinie. Obecnie pracuje w Katedrze Grafiki Projektowej i Druku Płaskiego na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Tworzy grafikę artystyczną, projektową, plakat i malarstwo. Jest współpomysłodawcą i kuratorem Międzynarodowego Biennale Plakatu Lublin oraz PrintON - International Graphic and Poster Meeting. Autor 12 wystaw indywidualnych i uczestnik ponad 60 wystaw zbiorowych oraz konkursów (min. Australia, Chiny, Czechy, Korea Pd, Litwa, Szwecja, Tunezja, USA, Wielka Brytania).

Wystawę można oglądać codziennie od poniedziałku do niedzieli w godzinach 11:00, 13:00, 15:00 po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

Galeria wystaw czasowych +1

Wystawa potrwa do 7 marca. Finisaż 5 marca o godz. 17.00

 

Ticket price

  • Wystawa bezpłatna

Hall

Galeria wystaw czasowych

Nowoczesne i różnorodne przestrzenie wystawiennicze.