Skip to main content
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

BOARDMANIA #7 SIÓDMA EDYCJA FESTIWALU GIER PLANSZOWYCH I KARCIANYCH

Festiwal

11 January Saturday
12:00
Foyer Sali Operowej
  • wstęp wolny

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie i Fundacja Rozwoju Umysłu zapraszają na siódmą edycję najdłuższego w Polsce konwentu poświęconemu grom bez prądu. W foyer Sali Operowej (poziom +1) CSK będzie można korzystać z wypożyczalni zaopatrzonej w kilkaset gier przysłanych do nas przez współpracujące wydawnictwa - zarówno najnowszych jak i klasycznych. Grać można codziennie w godzinach od 12:00 do 20:00. Gry zapewniają m.in. wydawnictwa: Hasbro Gaming (głowny sponsor strefy Board Mania Junior), Rebel.pl (główny sponsor wypożyczalni gier), Baldar, Bard. Black Monk Games, Cube - Factory of Ideas, Egmont Polska, Fox Games, Funiverse, Galakta, G3, Granna, Lacerta, Nasza Księgarnia, Portal, Phalanx, Quantum Games, All in Games, Trefl Joker Line, Hobbity, Lucrum Games, Albi Polska oraz Alexander Toys. 

W weekendy będą odbywać się wydarzenia tematyczne oraz turnieje, których dokładny opis znajdziecie na dedykowanych stronach internetowych oraz poniżej, w szczegółowym programie festiwalu.

Rodziców z dziećmi w wieku od 4 do 10 lat zapraszamy do strefy Board Mania Junior. Tutaj również będzie funkcjonować wypożyczalnia gier oraz wiele atrakcji dla najmłodszych, w tym gry i zabawy animacyjne. Atrakcje dla najmłodszych będą dostępne w godzinach 12:00-18:00.

 

✅ 11 – 26 stycznia 2020

GAMES ROOM – wypożyczalnia gier/ BOARD MANIA JUNIOR

Cieszący się ogromną popularnością Games Room będzie działał przez cały okres trwania festiwalu. Tradycyjnie będzie można korzystać z ogromnej biblioteki kilkuset znakomitych gier dla zainteresowanych w każdym wieku. Zasady są tłumaczone na bieżąco przez wykwalifikowane trenerki i trenerów, dzięki czemu możecie zasiąść do stołu bez konieczności wcześniejszego czytania instrukcji.

W strefie BOARD MANIA JUNIOR znajdziecie również interaktywne zabawki, gry zręcznościowe oraz strefę z ciastoliną Play-Doh.

Games Room jest czynny codziennie w godzinach 12:00-20:00, a strefa Board Mania Junior w godzinach 12:00-18:00

 

WYDARZENIA TEMATYCZNE

✅11 – 12 stycznia 2020

INAUGURACJA FESTIWALU – WEEKEND TURNIEJOWY

Podczas poprzedniej edycji po raz pierwszy Weekend Turniejowy odbył się już w pierwszych dniach konwentu. Tym razem również postanowiliśmy zorganizować już na samym starcie konwentu. Poza popularnymi tytułami i nowościami dla graczy w każdej grupie wiekowej odbędą się również eliminacje do ogólnopolskich rozgrywek w wybrane gry. Szczegóły na temat poszczególnych gier turniejowych, zasad uczestnictwa i inne informacje będą dostępne na naszym facebookowym fanpage’u Board Mania, stronach wydawców oraz dedykowanych stronach wydarzeń.

 

✅ 18  – 19 stycznia 2020

ANALOGOWE „Nocne” GRANIE                                 

Zapraszamy do Centrum Spotkania Kultur w Lublinie na weekendowe granie do oporu! W drugi weekend Festiwalu przedłużamy standardowe godziny funkcjonowania wypożyczalni gier. W piątek i sobotę będziecie mogli grać aż do północy, a może i kilka minut dłużej!

Analogowe Granie cieszy się dużym zainteresowaniem osób w różnym wieku. Kolejne edycje są wzbogacane m.in. przez Teatr Miecza czy turnieje Magic: The Gathering. To już siódma edycja organizowana w ramach BOARD MANII. Tym razem będziemy obecni w budynku Centrum Spotkania Kultur przez cały weekend do późnych godzin wieczornych!

Analogowe Granie prezentuje ofertę gier planszowych i karcianych dla uczestników w różnym wieku. To wyjście naprzeciw potrzebie integracji poza przestrzenią wirtualną. Przedsięwzięcie promuje rozwój i edukację poprzez zabawę. Jest też sposobem na oderwania się od codziennych zajęć oraz komputera.

Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy chcą chociaż na chwilę dać ponieść się własnej wyobraźni! Lista gier dostępna na wydarzeniu na Facebooku. Wszelkie informacje można uzyskać poprzez fanpage Analogowe Granie – link znajdziecie na końcu informacji o festiwalu.

 

✅ 25 – 26 stycznia 2020

WEEKEND FINAŁOWY

Weekend Finałowy to wielkie święto fanów gier planszowych, nie tylko z Lublina i okolic. Tradycyjnie odwiedzają nas zaproszeni prelegenci – znane osoby z planszówkowego świata, które projektują, wydają, recenzują lub w inny sposób promują nasze ulubione hobby. W tym roku finał festiwalu odbędzie się pod znakiem bardzo popularnego ostatnio crowdfundingu, czyli wydawaniu gier planszowych dzięki zbiórkach pieniędzy na dedykowanych portalach internetowych.

W sobotę, o godzinie 12:00 w Sali Kinowej na poziomie -1 odbędzie się panel dyskusyjny, który będzie również transmitowany na żywo na kanale Game Troll Tv. Odwiedzą nas przedstawiciele czołowych kanałów recenzenckich na Youtube, jak również projektanci i deweloperzy odpowiedzialni zakończone sukcesem kampanie – zarówno polskie, jak i zagraniczne. Pełna lista oraz informacje dotyczące prelegentów będzie można znaleźć na stronie wydarzenia w serwisie Facebook już wkrótce.

W niedzielę 26 stycznia o godzinie 13:00 odbędą się warsztaty malowania figurek od A do Z organizowanych wspólnie z Wargamer Lublin  oraz warsztaty tworzenia makiet i dioram do systemów bitewnych organizowanych wspólnie z firmą Tereny do gier.

Tradycyjnie zapraszamy na turnieje i konkursy, w których można wygrać wspaniałe nagrody.

Wyżywienie dla prelegentów i obsługi wydarzenia zapewnia pizzeria Co jest grane? (ul. H. Kołłątaja 3, Lublin)

 


Patronat Medialny:

TVP 3 Lublin http://lublin.tvp.pl/

Radio Centrum http://centrum.fm/

Board Times http://www.boardtime.pl/

Game Troll Tv https://www.youtube.com/user/GameTrollTV

ZOOM - Lubelski Informator Kulturalny

 

Współpraca:

IKEA - https://www.ikea.com/pl/pl/

Zyg-Zak Plus - https://www.facebook.com/zygzak.plus/

Let Me Out Lublin - https://lublin.letmeout.pl/

Co jest grane? - https://www.facebook.com/CoJestGrane.Lublin/

Centrum Kultury w Lublinie - http://ck.lublin.pl/

Ticket price

  • wstęp wolny

Hall

Foyer Sali Operowej