Skip to main content
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Events archive

Ikarus Feel - Muzyczna Scena Młodych

Start
End

Repertuar Muzycznej Sceny Młodych wybierany będzie przez młodzież drogą rekomendacji i głosowania. Muzyczna Scena Młodych to zarazem przestrzeń skierowana do młodzieży oraz przestrzeń w ramach której młodzież mogłaby się prezentować.\W maju mocniejsze brzmienia zapewni zespół Ikarus Feel.

Zespół udowadnia, że nie boi się eksperymentować i nie stroni od nietuzinkowych melodii i brzmień, przez co nawet proste w swojej formie utwory zyskują duszę i unikalny klimat.

Andrzej Pągowski | Wajda na nowo | Wernisaż wystawy

Start
End

Kolekcja plakatów Andrzeja Pągowskiego „Wajda na nowo” to 60 nowych plakatów do wszystkich, zarówno fabularnych jak i dokumentalnych filmów reżysera.

Konkurs Wokalny CSK „Śpiewamy marzenia”

Start
End

Rozpoczynamy nabór do Konkursu Wokalnego CSK „Śpiewamy marzenia”.

Serdecznie zapraszamy do udziału w II edycji Konkursu Wokalnego CSK ,,Śpiewamy marzenia’’! Konkurs jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży od 6 do 18 roku życia, mieszkających w województwie lubelskim.

19. Millennium Docs Against Gravity w CSK

Start
End
Bardzo miło nam poinformować, że w tym roku do 𝐊𝐢𝐧𝐚 𝐂𝐒𝐊 ponownie zawita

Nic nie jest wieczne (Nothing Lasts Forever) - Millennium Docs Against Gravity

Start
End

„Diament nigdy nie był rzeczą z gruntu prawdziwą. Diament zawsze był kłamstwem na każdym poziomie. Dlatego syntetyczny diament jest kłamstwem na temat kłamstwa” – te słowa Aji Raden, projektantki biżuterii i pisarki, oddają idealnie klimat filmu Jasona Kohna.

Twórcy ruszyli w podróż dookoła świata, poznając głównych graczy diamentowego biznesu w przełomowym dla niego momencie. Świat zalewają syntetyczne diamenty i muszą się z tym zmierzyć wszyscy: od kupujących, przez specjalistów, jubilerów, świat marketingu, po decydentów rynku luksusowych kamieni.

Ray Wilson - Time And Social Distance Tour

Start
End

Drodzy Widzowie,

jest nam niezmiernie przykro poinformować, że jesteśmy zmuszeni przenieść koncert Raya Wilsona w Lublinie, który miał odbyć się 22.03.2022 o godz. 19.00.

Niestety, Ray Wilson nagle zachorował na COVID-19.

W porozumieniu z salą i zespołem muzycznym przygotowaliśmy już nowe terminy wydarzenia:

Lublin: 22.05.2022, Centrum Spotkania Kultur, godz. 19.00

Państwa bilety i miejsca zachowują ważność. Prosimy o wyrozumiałość.

W mroku niepewności (A Night of Knowing Nothing) - Millennium Docs Against Gravity

Start
End

W znalezionym pudełku znajdują się wycięte z gazet artykuły i listy pisane przez studentkę L. do K. – swojego zakazanego ukochanego. Stali obok siebie na studenckich protestach przeciwko prawicowemu rządowi w Indiach. Jednak K. nie potrafił sprzeciwić się, gdy rodzice zabronili mu spotykać się z L.

Jacek Wojciechowski. Malarstwo. Wystawa retrospektywna z okazji jubileuszu 40-lecia pracy twórczej

Start
End

„Ze wschodu nadciąga wojna. Co mogę powiedzieć tym, którzy jej nie chcą? Niewiele… Nie jestem pacyfistą, ale na wojnę nie jestem przygotowany. Moje obrazy (oprócz  dwóch – «Wywołuję wojnę przeciwko Polsce» i «Chmura śmiercionośnego chloru nadciągała nad wypełnione błotem nasze okopy») propagują pokój. Maluję to co mam w sercu, a tam nie ma miejsca na przemoc, ale to niewątpliwie się zmieni, będę malował obrazy o wojnie!  Na razie przedstawiam Wam część tego co powstało w latach 1998 – 2022.