Przejdź do treści
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Grzech Piotrowski & Alchemik Orchestra

16 Czerwca Niedziela
21:00

Wstęp wolny

Wydarzenie w ramach Dźwięki Słów - 6. Prezentacje Form Muzyczno-Teatralnych

Grzech Piotrowski & Alchemik Orchestra wymyka się z ram i standardów. Jest to podróż do korzeni muzyki. Do muzyki świata, prastarej improwizacji z czasów, w których nie było zapisu nutowego, a wielopokoleniowe tradycje muzyczne były przekazywane z ojca na syna. To zderzenie korzeni muzyki świata z orkiestrą symfoniczną, jazzem, folklorem i muzyką filmową. Mimo rozwoju cywilizacji muzyka pozostaje jedynym uniwersalnym językiem świata.
Alchemik Orchestra jest kontynuacją działań legendarnej grupy Alchemik założonej przez Grzecha Piotrowskiego w 1997 roku. Po płycie „Sfera szeptów” – Alchemik, na której pojawila się kameralna orkiestra smyczkowa, Piotrowski koncertuje z Alchemik Orchestrą, która wchodzi również w skład World Orchestra.
Gościem specjalnym będzie Rasm Al-Mashan (Yemen/Polska).
Rasm Al-Mashan to intrygująca wokalistka o polsko – jemeńskich korzeniach. Jako artystka stosuje w swoim śpiewie otwartą improwizację. W jej muzyce słychać wpływy etno, czerpie z orientalnych, arabskich, afrykańskich i hinduskich inspiracji. Tworzy w stylistyce nurtu nazywanego World Music – Muzyką Świata.

Kiedy: 16 czerwca 2019 r. godz. 21:00
Miejsce: Plac Teatralny
Wstęp wolny


Więcej informacji:
http://dzwiekislow.pl
Dźwięki Słów - 6. Prezentacje Form Muzyczno-Teatralnych

Cena biletów

Wstęp wolny