Przejdź do treści
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Magda Piskorczyk

16 Czerwca Niedziela
19:00

Wstęp wolny

Wydarzenie w ramach Dźwięki Słów - 6. Prezentacje Form Muzyczno-Teatralnych

Magdalena Piskorczyk jest związana z muzyką od najmłodszych lat. Poszukując własnego stylu próbowała odnaleźć się w muzyce rockowej, ale to jednak muzyka kultury afrykańskiej i afroamerykańskiej pozwoliły artystce w pełni rozwinąć skrzydła.
Magda Piskorczyk to wokalistka śpiewająca dojrzałym, niskim, „czarnym” głosem, we Francji nazwana „Brillante chanteuse a la voix noire et au costume blanc” - czyli znakomitą wokalistką z czarnym głosem i w białym kostiumie. Poza niebagatelnym głosem Magdalena Piskorczyk oczarowuje swoim bogatym warsztatem instrumentalnym, gra na gitarach – akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych.
W jej twórczości rozbrzmiewają nietuzinkowe kompozycje standardów soulowych, funkowych, jazzowych, rockowych, muzyki gospel i blues. To muzyka mocno zakorzeniona w tradycji, zwłaszcza afroamerykańskiej, ale jednocześnie o silnym, indywidualnym i niepowtarzalnym charakterze. Muzyka Magdy oddaje jej niezwykłą wrażliwość i silną osobowość. Znajdziemy w niej zamiłowanie do rytmu, emocjonalność, żywiołowość, radość, ale także powagę i głęboką refleksję.

Kiedy: 16 czerwca 2019 r. godz. 19:00
Miejsce: Plac Teatralny
Wstęp wolny


Więcej informacji:
http://dzwiekislow.pl
Dźwięki Słów - 6. Prezentacje Form Muzyczno-Teatralnych

Cena biletów

Wstęp wolny