Przejdź do treści
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Archiwum wydarzeń

Wystawa fotografii "Lublin 1939-1944"

Początek:
Koniec:
Okres II wojny światowej stanowi najtragiczniejszy rozdział w dziejach Lublina. W ciągu kilku lat miasto bezpowrotnie zatraciło swój wielokulturowy charakter, a wraz z nim dotychczasową tożsamość. Fotograficzny obraz Lublina okresu II wojny światowej składa się ze zdjęć miasta i zdjęć prywatnych wykonywanych przez cały okres trwania działań wojennych. Wernisaż odbędzie się 3 października (środa) o godzinie 17:00 Wystawa fotografii trwa od 03.10 do 16.10.2018

JUTRONAUCI 2018 W LUBLINIE

Początek:
Koniec:
Kreator smaków, eksplorator kosmosu i jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystek. Oni już żyją w świecie przyszłości. Porozmawiaj z niezwykłymi ludźmi. Kucharz - naukowiec, autorka powieści science-fiction, pasjonat eksploracji kosmosu. Dowiedz się, co ich nakręca do pracy.

Dzień Dobrego Samopoczucia

Początek:
Koniec:
wellbeeing

Dzień Dobrego Samopoczucia to pierwsze tego typu wydarzenie w Lublinie! Zapraszamy do Spotkania Kultur na warsztaty, o tym, jak dbać o siebie z wykorzystaniem różnorodnych elementów takich jak joga, medytacja czy planowanie.

Zalewski śpiewa Niemena

Początek:
Koniec:
Projekt „Zalewski śpiewa Niemena” powstał w ramach Motywu Niemen ubiegłorocznego festiwalu w Jarocinie i był jego wielkim sukcesem. Druga odsłona trasy to wyjątkowa okazja, by ponownie posłuchać na żywo kultowych utworów Niemena w niezwykle interesującej odsłonie. Podczas koncertów pojawią się zarówno znane wszystkim „Dziwny jest ten świat” i „Jednego serca”, jak i te mniej znane „Doloniedola” czy „Pielgrzym”. Dodatkowo zabrzmią także piosenki z poza płyty takie jak „Ode to Venus” i „Sen o Warszawie”. I tym razem solowo w piosenkach Niemena usłyszymy również Natalię i Paulinę Przybysz.

Kabaret Smile - To się nadaje do kabaretu

Początek:
Koniec:
Kabaret SMILE wystąpi w LUBLINIE ze swoim najnowszym programem pt. "To się nadaje do kabaretu.", którego premiera miała miejsce w październiku 2017 r.. Tym razem będzie to rejestracja DVD.

POD PRESJĄ / Konfrontacje teatralne

Początek:
Koniec:
TEATR ŚLĄSKI IM. ST. WYSPIAŃSKIEGO - POD PRESJĄ Po spektaklu "POD PRESJĄ " zapraszamy na otwarte spotkanie z artystami. Spotkanie w godz. 21:30-22:30, Kieszeń Sceny +1

Uszyj mi coś pięknego - Pokaz mody Joli Szali

Początek:
Koniec:
Wyjątkowe artystyczne wydarzenie - autorski pokaz mody projektantki Joli Szali z udziałem wybitnych artystów: Jadwigi Jankowskiej-Cieślak (aktorka, laureatka Złotej Palmy w Cannes) i Henryka Miśkiewicza (światowej klasy muzyk jazzowy). Spotkanie poprowadzi Remigiusz Grzela - ceniony pisarz, dziennikarz oraz ambasador marki JOSZ by Jola Szala.

Maciej Maleńczuk

Początek:
Koniec:

"Maleńczuk gra Młynarskiego" to płyta, u której źródeł tkwi poczucie misji -przypomnienie nam Młynarskiego, którego tak naprawdę nie znamy. Maciej Maleńczukzagłębił się w utwory Młynarskiego i wybrał dwanaście utworów w różnych okresów jegotwórczości. W interpretacjach Maleńczuka piosenki, wybrane według klucza, który samartysta nazywa politycznym, celnie punktują dzisiejszy "świat ten źle pomyślany", wktórym "poczciwy szewc zwyciężył smoka, a korzystają barany".