Skip to main content
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Inspiracje Ziemią… zakwitły bursztynem

Wystawa

22 January Saturday
12:00
City Project -1
  • Wystawa biletowana: ulgowy 4 zł, normalny 8 zł (darmowe środy)

Wszystko zaczęło się od Międzynarodowego Dnia Ziemi i wystawy Inspiracje Ziemią.... w kazimierskim spichlerzu Krzysztofa Przybyły w 1991 r. Wydarzenie to zaowocowało cyklem wystaw łączących malarstwo Krystyny Rudzkiej-Przychody i zainteresowania badawcze dr. Lucjana Gazdy naukowca z Politechniki Lubelskiej.

Badania dotyczące złoża bursztynu na Lubelszczyźnie, w których uczestniczył dr. Lucjan Gazda, były na tyle inspirujące, że stały się  kolejnym tematem podjętym przez obydwojga przyjaciół.

Monochromatyczne, nietransparentne, dwuwymiarowe lapidarium wystawy sprzed lat ma możliwość na całkowitą transformację. Przeobrazi się ona w zielenie glaukonitu, ciepłe, słoneczne barwy w odcieniach bursztynu. Pokreśli jego przeźroczystość, tajemniczość i magię.

Wystawa Inspiracje Ziemią... zakwitły bursztynem to część retrospektywy i bieżącego malarstwa Krystyny Rudzkiej-Przychody oraz zjawiskowej kolekcji bursztynu dr Lucjana Gazdy, to wystawa kusząca widza opowieścią pełną tajemnic, złotawej poświaty, mitów i prawdy o lubelskim bursztynie.

21.01 - 13.02.2022 r.
godz.  WT – CZW 13:00  - 18:00,  PT – NDZ  12:00 - 18:00
wystawa niedostępna w poniedziałki (24.01, 31.01, 07.02)

 

dd

dd

dd

dd

dd

dd

Fot.: Dee Fotografka

Ticket price

  • Wystawa biletowana: ulgowy 4 zł, normalny 8 zł (darmowe środy)

Hall

City Project -1