Skip to main content
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Wystawa "Bohaterki"

Wystawa

10 December Friday
8:00
Foyer Sali Kinowej
  • Wstęp wolny

Fundacja „5Medium” i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zapraszają na wystawę „Bohaterki”.

Wystawa "Bohaterki" to cykl intymnych portretów opowiadających o niezwykłej sile drzemiącej w człowieku. Modelkami były kobiety z całej Polski, dotknięte chorobą nowotworową, sfotografowane na różnych etapach leczenia.

Na zdjęciach przedstawione zostały w nietypowej florystycznej odsłonie, symbolizującej odradzanie się i niezłomną walkę o budowanie siebie na nowo.

Autorem zdjęć, kostiumów i makijażu jest Paweł Totoro Adamiec.

Wystawa jest częścią projektu "Troski na urlopie. Kultura na tropie!", jego pomysłodawczynią jest Agnieszka Jarmuł, lubelska animatorka, która w 2018 roku usłyszała diagnozę raka piersi.

Lista Bohaterek:
Anna Bronecka, Grażyna Chaberko, Lidia Dyndor, Agnieszka Fiuk, Agnieszka Górnicka, Zofia Jasina, Agnieszka Jastrzębska-Sobolewska, Aleksandra Kilka-Sitko, Magdalena Kitajewska, Anita Kozłowska, Katarzyna Kubiak, Elżbieta Marciniak, Agata Pastwa, Krystyna Socha, Aneta Szumska, Ewa Siudzińska, Ewa Szpyt, Monika Włodarczyk, Renata Zajkowska, Dorota Zawadzka

Wstęp wolny.
Wernisaż: 9 grudnia 2021, godz. 17:00.
Wystawa potrwa do 14 stycznia 2022 roku.

Projekt "Troski na urlopie. Kultura na tropie!" dofinansowano ze środków Miasta Lublin oraz Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Organizatorem jest Fundacja "5Medium", partnerem Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Ticket price

  • Wstęp wolny

Hall

Foyer Sali Kinowej