Skip to main content
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Events archive

24. Konfrontacje Teatralne: Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie: „Panny z Wilka”

Start
End
Kiedy o sobie decydujemy? Czym jest osobista wolność i nasze życiowe wybory? Spektakl Agnieszki Glińskiej łączy tkankę opowiadania Iwaszkiewicza z kontekstem tych pytań współcześnie.

24. Konfrontacje Teatralne: „Eimuntas Nekrošius: Przesuwanie horyzontu”

Start
End
Film dokumentalny jest próbą refleksji nad postawą artystyczną reżysera zaobserwowaną w procesie jego pracy twórczej. / Miejsce: Sala Kinowa CSK

„Wysoka dziewczyna” - seanse premierowe

Start
End
3 seanse 10, 11, 12 października 2019, g. 19:00 / W nagrodzonym w Cannes, trzymającym za gardło i gęstym od emocji filmie Kantemira Bałagowa, oglądamy miasto i ludzi podnoszących się z ruin. Opowieść o dwóch przyjaciółkach, które pragną otrząsnąć się z wojennej traumy, toczy się w 1945 roku w Leningradzie, który dochodzi do siebie po latach oblężenia. Bohaterki „Wysokiej dziewczyny”, Masza i Ija, próbują nie tylko zapomnieć o tym, czego doświadczyły, ale także przypomnieć sobie kim były, nim zardzewiały ich plany, emocje i uczucia. 

Spektakl „ Ja, Kaspar” Petera Handke’go

Start
End
Spektakl powstał w ramach projektu "W Mieście Kultury - Teatr Ludzi Niepełnosprawnych" - "Miasto Kultury w latach 2017-2019"

Koncert galowy Antonina Campi Opera Masterclass 2019

Start
End
Koncert galowy Antonina Campi Opera Masterclass 2019 W ramach koncertu usłyszymy wybrane arie i pieśni operowe. Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie CSK.

Spotkanie z Tanią Malarczuk, autorką "Zapomnienia", Lublin

Start
End

"Zapomnienie" to znakomicie opowiedziana historia polskiego wizjonera ukraińskiej państwowości!

Tania Malarczuk (ur. 1983 w Iwano-Frankiwsku), jeden z najciekawszych głosów współczesnej literatury ukraińskiej, pisarka niestroniąca od trudnych tematów, debiutuje nad Wisłą książką na wskroś przesiąkniętą motywami polskimi. 2018 r. otrzymała Nagrodę im. Ingeborg Bachmann. Od 2011 r. mieszka w Wiedniu. 

Koncert Charytatywny „Z potrzeby serca”!

Start
End
Koncert Charytatywny „Z potrzeby serca” na rzecz odbudowy zniszczonego w pożarze Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty, organizowany przez Urząd Miasta Lublin i Dom Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty, przy współudziale Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Co knują Wydawcy?

Start
End
Księgarzy, bibliotekarzy, nauczycieli, blogerów, animatorów czytelnictwa i wszystkich miłośników literatury dziecięcej zapraszamy na spotkanie branżowe "Co knują wydawcy?"