Skip to main content
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

#BAJKIZPOLSKI – Namaluj mi bajkę (pokazy specjalne z okazji ferii zimowych)| Wirtualne Kino CSK

Film

11 January Monday
0:00
Online
  • 10 PLN

Wirtualne Kino CSK na platformie MOJEeKINO.PL zaprasza na pokazy specjalne z okazji ferii zimowych „#BAJKIZPOLSKI – NAMALUJ MI BAJKĘ”.

Cykl „Namaluj mi bajkę…” zawiera dwie bajki: „Len” oraz „To pewna wiadomość” – autorskie filmy animowane dla dzieci, zrealizowane w technice animacji malarskiej bezpośrednio pod kamerą. Są to pierwsze ekranizacje tych baśni Hansa Christiana Andersena.

LEN
Film krótkometrażowy „Len” to pierwsza na świecie ekranizacja opowieści Hansa Christiana Andersena pod tym samy tytułem. Film został zrealizowany w unikatowej, autorskiej technice animacji malarskiej farbami olejnymi na płótnie bezpośrednio pod kamerą.

To piękny, poetycki i niezwykle subtelny obraz filmowy dla dzieci o radości poznawania świata i siebie samego, o trudnej sztuce akceptacji życia we wszystkich jego przejawach. W metaforyczną opowieść o lnie, który zasiano, wyrósł, rozkwitł, dojrzał, zerwano go i zmieniono najpierw w płótno, potem w papier, a w końcu spalono, wpisane zostało filozoficzne przesłanie o przemijaniu.

TO PEWNA WIADOMOŚĆ
„To pewna wiadomość” to filmowa adaptacja baśni Hansa Christiana Andersena, która stanowi zabawną, ale jakże prawdziwą historią pewnej plotki. Od zawsze to bardzo aktualny temat, a szczególnie dziś, w dobie rozwoju mediów audiowizualnych, tabloidów i Internetu.

Akcja bajki toczy się na przedmieściach pewnego Kurzego Miasteczka, które jest metaforą „normalnego” świata ludzi. Zwierzęta noszą ludzkie cechy charakteru, jednak nie chodzą w ubraniach, nie śpią w łóżkach, nie jedzą nożem i widelcem. Kury żyją po kurzemu, a zamiast domów przy ulicy stoją po prostu kurniki. Wokół narastającej plotki, zachowania kur w krzywym zwierciadle pokazują ludzkie reakcje i emocje.
______________________________________________________
LINK:  https://www.mojeekino.pl/vods/vod.885.  
______________________________________________________
WAŻNE: Wykupując dostęp do filmów proszę zaznaczyć seans w Kinie CSK.
BEZPOŚREDNI LINK DO NASZEJ SALI ONLINE: https://www.mojeekino.pl/show/kino-csk-lublin.
REPERTUAR WIRTUALNEGO KINA CSK: W aktualnym repertuarze wirtualnego Kina CSK znajduje się około 75 filmów, które można oglądać w dowolnym czasie. Cały repertuar kina wirtualnego oraz kina stacjonarnego znajduje się w zakładce WYDARZENIA na stronie Kino CSK.
OGÓLNE ZASADY DZIAŁANIA WIRTUALNEGO KINA CSK:
- Na platformie MOJEeKINO.PL należy wejść w zakładkę KINO CSK i wybrać film z repertuaru kina.
- Po wybraniu filmu, dokonując zapłaty należy jeszcze raz zaznaczyć seans w KINIE CSK (ważne).
- Program, tak jak w tradycyjnym kinie, jest cyklicznie zmieniany oraz wzbogacany.
- Filmy na platformie można oglądać o dowolnej porze, wyjątkiem są przeglądy czy pokazy specjalne prezentowane w określonym terminie.
- Część filmów w naszym repertuarze posiada audiodeskrypcję i napisy dla niesłyszących.
- Wirtualne Kino CSK to miejsce spotkań z kinem artystycznym, autorskim oraz gatunkowym. To również inteligentna rozrywka dla widzów wymagających oraz szukających w kinie emocji, piękna oraz inspiracji.
- Oglądając filmy w naszej wirtualnej sali, wspierasz funkcjonowanie i rozwój swojego lokalnego kina – Kina CSK. Dziękujemy.

 

Ticket price

  • 10 PLN

Hall

Online