Skip to main content
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Spotkanie autorskie z prof. Sławomirem Marcem

Mon, 28/12/2020 - 15:06

Zapraszamy do obejrzenia relacji ze spotkania autorskiego połączonego z promocją książki prof. Sławomira Marca, pt.: „Zabobony sztuki najnowszej”.

Książka ta jest próbą odpowiedzi na pytanie: jak wyglądają nasze podstawowe zabobony sztuki (nasze „oczywistości”, skróty myślowe itd.) w czasach globalnej a zasadniczej obłudy, funkcjonalnej ignorancji i ostentacyjnej pazerności?

Gdy stworzyliśmy kulturę, która zamieniła brutalność na podstępność. A dodatkowo: czy sztuka w tym kraju potrafi wyrwać się z pola wyznaczanego jej przez jakoby ostateczne zwarcie neopolitruków i neoproroków? Czy praktykowanie sztuki ma jeszcze sens w sytuacji tych de/formujących aktualności?

Prof. Sławomir Marzec, ur.1962; absolwent Wydziału Malarstwa ASP Warszawa i Freie Kunst Kunstakademie Düsseldorf. Obecnie prowadzi Pracownię Malarstwa na Wydziale Grafiki ASP Warszawa. Praktykuje malarstwo, rysunek, instalację, fotografię przetworzoną, performance i film. Autor blisko setki wystaw indywidualnych (m.in. Muzeum Lubelskie, Centrum Rzeźby Polskiej Orońsko, Galeria Foksal Warszawa, CSW Warszawa) oraz licznych publikacji, w tym również książek, z pogranicza teorii i krytyki sztuki.

Belka