Skip to main content
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Millennium Docs Against Gravity w Lublinie

Film

13 May Sunday
19:00
Sala Kinowa
  • Bilety na poszczególne filmy, w ramach Festiwalu w cenie 12 zł dostępne w kasie CSK.
  • Karnety w cenie 139 zł dostępne w kasie CSK!

Millennium Docs Against Gravity Film Festival to największy festiwal kina dokumentalnego w Polsce. CSK organizuje go wspólnie z Against Gravity, jednym z największych dystrybutorów filmów w Polsce. Podczas tegorocznej 15. edycji Millennium Docs Against Gravity pokażemy kilkanaście filmów non-fiction, w tym filmy w technologii VR (wirtualna rzeczywistość), które oferują to, co w kinie najważniejsze – emocje!

15. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity w Lublinie otworzymy 13 maja filmem „Książę i Dybuk” Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego, który otrzymał nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji jako najlepszy dokument w sekcji Venice Classics.
„Książę i dybuk” to filmowa podróż śladami Michała Waszyńskiego, autora wielu znanych przedwojennych filmów z Eugeniuszem Bodo, reżysera mistycznego „Dybuka” a także producenta hollywoodzkich hitów z Sofią Loren i Claudią Cardinale. Po filmie odbędzie się spotkanie z twórcami. 
Widzowie CSK będą mogli zobaczyć m.in. nominowany do tegorocznych Oscarów film „Twarze, plaże” Agnès Vardy i JR. Agnès Varda, francuska fotografka i reżyserka filmowa, przedstawicielka francuskiej Nowej Fali, laureatka honorowego Oscara za całokształt twórczości oraz honorowego Cezara, i JR, francuski artysta i fotograf, którego tożsamość nie jest potwierdzona, mają wspólną pasję: miłość do obrazu. Kiedy Agnès i JR spotkali się w 2015 roku, od razu wiedzieli, że chcą ze sobą współpracować. Wiedzieli, że będzie to film, który powstanie z dala od zgiełku miast. I tak wspólnie wyruszyli w podróż, podczas której fotografowali spotkane osoby.
W programie znajdzie się także nagrodzony na tegorocznym Festiwalu Filmowym Sundance „Genesis 2.0” Christiana Freia i Maxima Arbugaeva – o łowcach kłów wymarłych mamutów na Nowej Syberii i eksperymentach genetycznych mających przywrócić to zwierzę do życia. A Sophie Fiennes w filmie „Grace Jones” przedstawi portret tytułowej ikony popkultury lat 70. i 80. - piosenkarki, aktorki, modelki. Będą także: najnowszy filmowy projekt Katarzyny Kozyry „Szukając Jezusa” a także „ „Film o niczym” w którym na uwagę zasługuje muzyka zespołu The Tiger Lillies czy Human Flow w reż. Ai Weiwei’a. 
W ramach konkursu CoJestGrane, w którym do wyrania będą boxy DVD z filmami, będzie można zobaczyć takie filmy jak: „Ex Shaman” reż. Luiz Bolognesi, „Time trial” reż. Finlay Pretsell, „Film o niczym” reż. Boris Mitic, „Westwood: Punk, Icon, Activist”, reż. Lorna Tucker, „When the war comes”, reż. Jan Gebert czy „Love means zero”, reż. Jason Kohn. 
W konkursie głównym Grand Prix o nagrodę Banku Millennium na najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny, pokażemy wiele najświeższych hitów, wśród nich nagrodzony na Festiwalu IDFA film pt. „Call me Tony” Klaudiusza Chrostowskiego opowiadający o kulturystycznej pasji pewnego osiemnastolatka z górniczego miasteczka na południu Polski, a także „Można kochać ziemniaki”, w którym holenderska reżyserka Aliona van der Horst wraca do dzieciństwa swojej rosyjskiej matki i jej pięciu sióstr w stalinowskiej Rosji. 
Lubelscy widzowie zobaczą też film w technologii VR „Człowiek delfin” w reż. Lefterisa Charitosa, poświęcony Jacques’owi Mayol’owi. To człowiek legenda, był pierwszym nurkiem swobodnym, który zszedł na głębokość 100 metrów. 
(https://www.dolphinmanfilm.com/watch
O Grand Prix powalczą również: „Bez przerwy”, reż. Leonard Retel Helmrich, „Czyściciele internetu”, reż. Hans Block i Moritz Riesewieck, „Po drugiej stronie drzwi”, reż. Mila Turajlic, „Jądra Tarzana”, reż. Alexandru Solomon, „Jutro albo pojutrze”, reż. Bing Liu, „Eldorado” reż. Markusa Imhoof, „Pokolenie pieniądza”, reż. Lauren Greenfield, „Stając się zwierzęciem”, reż. Peter Mettler i Emma Davie oraz „Walc Waldheima”, reż. Ruth Beckermann, 

PROGRAM

Poznaj filmy prezentowane w ramach Millennium Docs Against Gravity w Lublinie

Ulotka promocyjna festiwalu

 

PARTNER MOTORYZACYJNY:

bmw

 

 

Bilety

Kiedy: 13 - 21 maja 2018 r. 
Miejsce: Sala Kinowa Spotkania Kultur

Bilety na poszczególne filmy, w ramach Festiwalu w cenie 12 zł dostępne w kasie CSK.
Karnety w cenie 139 zł dostępne w kasie CSK! Zapraszamy!

 

Torba w prezencie

Przy zakupie karnetu torba gratis.
Prezent do odebrania w kasie CSK.

Ticket price

  • Bilety na poszczególne filmy, w ramach Festiwalu w cenie 12 zł dostępne w kasie CSK.
  • Karnety w cenie 139 zł dostępne w kasie CSK!

Hall

Sala Kinowa

Kameralna sala kinowa