Skip to main content
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Events archive

PIONIERZY - Daniel C. Dennett, “Czy homary mają wolną wolę?”

Start
End

Światowej sławy filozof umysłu Daniel Dennett w Lublinie! Spotkaniu towarzyszyć będzie pokaz filmu Daniel C. Dennett, “Czy homary mają wolną wolę?” w reż. Karola Jałochowskiego.

Daniel C. Dennett z Tufts University jest uważany za wielkiego reformatora filozofii umysłu. Od pół wieku poszukuje odpowiedzi na następujące pytania: Czym jest świadomość? Czym jest wolna wola? Czy wiara jest fenomenem naturalnym? Jakie są korzenie irracjonalizmu? Do filmowego intymnego spotkania z filozofem dochodzi w jego domu na północy Nowej Anglii.

 

miasto.to (the city.is)

Start
End
'Miasto.to' ('The city.is') is a continuation of "The Creatives" project, which has explored the potential of Lublin creative sector over the last four years. Since 2013, during the four editions of the project, almost 50 creative Lublineers have been presented in the form of photo and film stories about unique activity and unconventional business solutions on the borderline of crafts and arts. In this year's fifth edition of the event, we decided to uncover the unknown Lublin in the characteristic way of 12 short film stories to present the new fascinating face of the city in which we live and of which 700 years of history we are particularly proud this year. The special guest of the event will be Dimitri Roussopoulos, an outstanding Canadian thinker and activist who highlights the essence of the city's civic participation and the subjectivity of its inhabitants.

Spektakl odwołany - Lekcje stepowania

Start
End
Bohaterami spektaklu są uczestnicy kursu stepowania. Każda z postaci uczęszcza na lekcje z innego powodu, przychodzi z własną opowieścią, osobowością i temperamentem. 

Spektakl odwołany - Lekcje stepowania

Start
End
Bohaterami spektaklu są uczestnicy kursu stepowania. Każda z postaci uczęszcza na lekcje z innego powodu, przychodzi z własną opowieścią, osobowością i temperamentem. 

LubLarp | Nowe oblicza sztuki

Start
End
NOWE OBLICZA SZTUKI autorzy Tor Kjetil Edland, Arvid Falch, Arling Rognli „Zapraszamy do naszej galerii na innowacyjną wystawę »Nowe oblicza sztuki«. Żadna z instalacji nie była wcześniej nigdzie wystawiana. Oprócz niezapomnianych wrażeń wizualnych oraz przedniego wina pomagającego w kontemplacji będą Państwo mogli osobiście spotkać naszych starannie wyselekcjonowanych artystów. Taka okazja nie zdarza się często!” - Więc w końcu przyjęli twój obraz? Gratuluję! „Ty świnio, przecież wiesz, jak bolały mnie ciągłe odmowy! Nikt nie rozumie artystów… A co jeśli ludzie przyjdą i mnie wyśmieją? W końcu to coś zupełnie innego, coś z serca… Będę się czuł nagi, tyle spojrzeń na moim obrazie, tak jakby patrzyli mi w duszę. Po co mi to było… Nie. Koniec. To mój czas, udowodnię tym wszystkim mecenasom i innym grubym rybom, ile jestem wart!” - Dzięki. Zapraszamy na larpa toczącego się w świecie sztuki nowoczesnej, jednak nie jest to jego główny temat. Sztuka i środowisko, które wokół niej narosło, są jedynie tłem dla problemów takich jak: ambicje, zachowywanie pozorów, pragnienie bycia kreatywną jednostką, czy samotność wśród własnych myśli. Zapraszamy do wcielenia się w artystów i poszukiwań odpowiedniej drogi wśród ich wewnętrznych rozterek. Tę opowieść będziecie snuli wy!

Lubelskie Forum Inicjatyw Pozarządowych 2017 Konwent – Regionalna Sieć Współpracy Organizacji Pozarządowych z samorządem Terytorialnym

Start
End
W dniach 12-13 października 2017 roku w ramach Lubelskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych 2017 odbędzie się Konwent – Regionalna Sieć Współpracy Organizacji Pozarządowych z Samorządem Terytorialnym.

KONCERT ODWOŁANY - In Memory of George Michael

Start
End
KONCERT ODWOŁANY!

M-28! ZAGŁOSUJ NA EDUKACYJNY PLAC ZABAW NA PLACU TEATRALNYM

Start
End
WYBIERZ PROJEKT M-28! Nowa przestrzeń dla dzieci w różnym wieku, która bawi i uczy. Edukacyjny plac zabaw wyposażony w urządzenia do samodzielnego odkrywania świata i kultur. Instalacje interaktywne wykorzystujące dźwięk, kształt, barwę, światło, wodę i przyciąganie.