Skip to main content
Page Loader
Czcionka: A A A
Kontrast: A A A A X

Events archive

YASMIN LEVY Koncert finałowy Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”

Start
End
22 kwietnia 2018 roku zapraszamy na wielki finał Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”. Gwiazdą wieczoru będzie Yasmin Levy – izraelska piosenkarka. Artystka wykonuje przede wszystkim muzykę sefardyjską, inspirowaną flamenco. Śpiewa w ladino, zapomnianym języku hiszpańskich Żydów.

Warsztaty z Zofią de Ines „Junky Style – modowy recykling”

Start
End
Ideą przewodnią warsztatów jest pokazanie możliwości kreatywnego wykorzystania rzeczy znalezionych, starych, używanych jako tworzywo (w ramach recyklingu) do kompozycji nowych kreacji na pograniczu mody i kostiumu. Warsztaty poprowadzi znana i ceniona scenografka, rysowniczka, kostiumografka oraz projektantka mody Zofia de Ines. Warsztaty dla osób dorosłych.

Otwarcie wystawy „Opera Fashion” - Festiwal „SCENA W BUDOWIE”

Start
End
Największe tytuły operowe i najgłośniejsze nazwiska projektantów. Artystyczne kreacje, modystyczne rękodzieła, szykowne obuwie. Prezentowane na wystawie eksponaty pochodzą z kolekcji Muzeum Teatralnego oraz Galerii Opera Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie.

Gala wręczenia nagród Festiwalu „Scena w Budowie” oraz uroczyste otwarcie wystaw

Start
End

Zapraszamy na uroczyste otwarcie wystaw w ramach 

Cykl warsztatów tworzenia masek dla dzieci // Festiwal Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”

Start
End

Zapraszamy na cykl warsztatów tworzenia masek w oparciu o przedstawienie teatru ilustracji Kamishibai.

„Księgi Jakubowe”| pokaz specjalny - Grand Prix I edycji Festiwal Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”

Start
End
Ewelina Marciniak w inscenizacji monumentalnej powieści Tokarczuk koncentruje się na uniwersalnych wartościach, które decydować mogły o przystąpieniu do heretyckiej sekty Franka: potrzebie osobistej wolności, równości wobec prawa, poczuciu wspólnoty, a przede wszystkim - potrzebie wiary i doświadczenia religijnego. Bada, w jaki sposób kontakt z boskością przeżywa nie tylko dusza, ale i ciało. Przygląda się mu w sytuacjach codziennych, jak i podczas rytuałów, wokół których koncertowało się życie religijne sekty. Próbuje odpowiedzieć na pytanie, jak bliskie sobie są doświadczenie erotyczne i doświadczenie mistyczne. Spektakl dla widzów dorosłych.

Spotkania z mistrzami / Rozmowa z Olgą Tokarczuk

Start
End
Rozmowa z Olgą Tokarczuk – pisarką, autorką monumentalnej powieści „Księgi Jakubowe”, za którą autorka w 2015 roku otrzymała Nagrodę Literacką „Nike”.

Opera Histeria w/ UVB/ Spectribe /Anja Kraft /Chinaski /Mono

Start
End
Opera Histeria - druga odsłona cyklu z muzyką elektroniczną w Centrum Spotkania Kultur.